Iphone İçin E-Mail Hesap Kurulumu

Bu yazımızda en son IOS işletim sistemi için e-mail (e-posta) kurulumunu adım adım size anlatmaya çalışacağız. Görsellerdeki tanımlamaları yapıp, e-posta hesabınızı IPhone telefonunuza sorunsuz bir şekilde kurabilecek ve mail alıp göndermeye başlayabileceksiniz.

1. Telefonumuzun ana ekranından AYARLAR seçeneğini seçiyoruz.

2. MAIL seçeneğini seçiyoruz

3. HESAPLAR seçeneğini seçiyoruz.

4. Karşımıza gelen yeni ekrandan HESAP EKLE seçeneğini seçiyoruz

5. Yeni açılan ekranda en altta bulunan DİĞER seçeneğini seçelim

6. MAİL HESABI EKLE seçeneğini seçiyoruz

7. Karşımıza gelen ekrandaki boşlukları aşağıdaki örnekteki gibi doldurmamız gerekiyor. 1 numaralı boşluğa Ad Soyad olarak (giden mailde ismimizin nasıl görünmesini istiyorsak) tanımlama yapıyoruz. 2 numaralı boşluğa mail adresimizi tam olarak yazmamız gerekiyor: mail@alanadiniz.com şeklinde. 3 numaralı boşluğa mail şifremizi yazıyoruz. 4 numaralı bölüme ise herhangi bir tanımlama yazabilirsiniz. Boşlukları doldurduktan sonra sağ üst köşeden SONRAKİ seçeneğini seçiyoruz.

8. Karşımıza gelen ekranda en üstten IMAP veya POP seçeneklerinden birini seçiyoruz. IMAP Hesap Nedir? ve POP Hesap Nedir? yazılarımıza göz atarak size uygun olan seçeneğe karar verebilirsiniz. 1 numaralı boşluğa Ad Soyad yazıyoruz, 2 ve 3 numaralı boşluklara da mail adresimizi yazıyoruz. 4 numaralı boşluğa gelen mail sunucu adresimizi mail.alanadiniz.com şeklinde yazıyoruz. 5 numaralı boşluğa kullanıcı adımızı yani mail adresinizi tamamen yazmanız gerekiyor. 6 numaralı boşluğa da mail adresimizi oluştururken tanımladığımız şifreyi yazıyoruz. Giden Posta Sunucusu kısmındaki boşluklara da üst tarafta yer alan Gelen Posta Sunucusundaki ayarların aynısını yazıyoruz ve en üst sağ köşede bulunan SONRAKİ seçeneğini seçiyoruz.

9. Bir önceki ekranda SONRAKİ seçeneğini seçtikten sonra cihazımız sunucuya bağlanıp ayarları doğrulamaya çalışacaktır. Bir süre sonra karşımıza aşağıdaki ekranda bulunan uyarı çıkacak. Karşımıza gelen uyarı ekranında EVET seçeneğini seçiyoruz.

10. Eğer hesap bilgilerimizde herhangi bir yanlışlık yoksa aşağıdaki ekran gelecektir. Karşımıza gelen ekranda sağ üst köşedeki KAYDET seçeneğini seçerek mail kurulumumuzu tamamlıyoruz.

Mail hesap kurulumu ile ilgili sormak istediklerinizi Müşteri Panelinize giriş yaptıktan sonra destek talebi açarak bize sorabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir